Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
26/07/2011
Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври зустрів у монастирі Святійшого Патріарха Кирила
Увечері, 26 липня, Святіший Патріарх Кирил прибув до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

На площі біля Ближніх Печер  його зустріли Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Володимир, намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський  Павел, ряд архієреїв Української Православної Церкви, насельники обителі та боголюбива паства.

Увійшовши до Хрестовоздвиженського храму, він помолився біля чудотворної Печерської ікони Пресвятої Богородиці.

Далі до нього з вітальним словом звернувся Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Володимир.

«Свята Києво-Печерська Лавра постійно звершує  свої молитви, які потрібні усьому світу, щоби світ перестав бути уві злі і служить благородно усьому суспільству, всім віруючим во славу Божу. Сюди приходять люди, щоби отримати відраду і утішення, щоби отримати прощення гріхів і причаститися Святих Животворчих Христових Таїн. Тому наша радість сьогодні є великою і велика надія, що Ви й надалі будете нас відвідувати і попереду усіх нас будете возносити  молитви до неба, просячи у Бога благовоління і милості», - сказав, зокрема, Блаженніший Владика.

У слові-відповіді Патріарх підкреслив важливу роль Києво-Печерської Лаври у збереженні й розвитку  Православ'я на Русі  та поділився своїми відчуттями  від прибуття до   обителі. Наостанок Святіший Владика прикликав на присутніх Боже благословення.

«Кожного разу, коли вступаю на землю Києво-Печерської Лаври, я відчуваю особливі почуття і думаю усі ви, тому що з цим місцем пов’язаний початок буття нашої Церкви, початок буття чернечого подвигу на Русі, з цим місцем пов’язане жертовне служіння багатьох поколінь ієрархів, священників, ченців, народу Божого по збереженню Православ’я. Звідси почалася культура древньої Русі, котра стала фундаментом і основою культури української, російської, білоруської, і яка вплинула на духовний і культурний розвиток багатьох народів. Тут особливим чином звершувався молитовний подвиг, тут була явлена особливим чином благодать Божа. І хто не вірить у це, достатньо спуститися у Печери, доторкнутися до нетлінних останків святих угодників Божих,  мироточивих глав, щоби побачити це видиме явлення Божественної благодаті. І вірю, що Києво-Печерська Лавра, як великий оплот Православ’я, як великий оплот Церкви нашої завжди буде нести це благодатне служіння, молячись і працюючи в ім’я єдності нашої Церкви, в ім’я укріплення віри православної в нашому народі. Нехай Господь оберігає Русь Святу Православну, нехай Господь оберігає непорушною Церкву нашу єдину, нехай Господь укріплює всіх, хто на цьому святому місці несе своє служіння во благо спасіння душ людських, в ім’я збереження віри в серцях людей», - сказав Першоієрарх Руської Церкви.

до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"