Анонс | Новини | Монастирі Києва | Храми Києва | Фотогалерея | Карта сайта
Укр | Рус
Яндекс.Метрика

Рекомендуємо

Image
Image Монастыри и храмы Киева
Монастыри и храмы УПЦ
Image
Украинский хостинг, сайт бесплатно, раскрутка сайта бесплатно. Киевские Митрополиты

 
Храм великомучениці Єкатерини, каплиця новомучеників і сповідників (Лук`янівський цвинтар, Військове кладовище)
Адреса: вул. Дорогожицька, 7 (Лук`янівський цвинтар)
Телефон: 067-194-67-43
Благочиніє: Кладовищенське благочиння

Проїзд: ст. м. «Дорогожичі».
Престольні свята: Собор новомучеників і сповідників (святкується в першу неділю після 25 січня / 7 лютого — дня пам'яті священномученика Володимира, митр. Київського); великомучениці Катерини (пам. 24 листопада / 7 грудня); сщмч. Константина (пам. 28 жовтня /10 листопада); сщмчч. Константина, Онуфрія, Олександра і всіх новомчч. Слобідського краю (пам. 19 травня / 1 червня). Особливо шановане свято — преподобномучениці Великої Княгині Єлизавети і черниці Варвари (пам. 5/18 липня).

Поминальні дні на кладовищі: Неділя Фомина і День Перемоги, 26 квітня / 9 травня.
Історія. З XIX ст. на Лук’янівському кладовищі був дерев'яний храм великомучениці Катерини. На початку XX ст. неподалік храму збудували склеп-каплицю над могилою міського голови, професора Київської Духовної Академії Стефана Сольського. У 1913 р. в Катерининському храмі була пожежа і в період відновних робіт Літургія звершувалася в склепі-каплиці. 
У 1920 — 1930-ті рр. на Лук'янівському кладовищі проводилися масові таємні поховання розстріляних у Лук’янівській в'язниці НКВС. Серед них — прославлений (у 1993 р.) Митрополит Київський і всієї України сщмч. Константин (Дяков; 1864—1937 рр.) На київській кафедрі: 29 березня 1935 р. – 29 жовтня 1937 р. До перенесення столиці УРСР із Харкова до Києва носив титул Митрополита Харківського і всієї України). 29 жовтня 1937 р. був арештований під час служби в Покровському храмі (на Соломянці). 10 листопада 1937 р. — був убитий на допиті в Лук’янівській в'язниці. В 1962 р. були закриті Лук’янівське кладовище і храм вмц. Катерини. Наприкінці 1974 р., напередодні святкування 30-річчя Перемоги (і очікуваного візиту іноземних делегацій на Лук’янівське кладовище), храм знесли, а на його місці поставили символічний військовий меморіал (містить тільки чотири поховання під обеліском). 
У 1993 р. на Лук’янівському кладовищі зареєстровано громаду Новомучеників і сповідників. Богослужіння, як і раніше, проходять у склепі-каплиці Степана Сольського, пристосованій під храм.
Святині. Місце поховання сщмч. Константина (братська могила).

Настоятель — ігумен Валеріан (Головченко). Священник Олександр Безкровний.

Богослужіння. Вечірнє: субота — 16.00 (від Великодня до Покрови — 17.00). Літургія: неділя — 9.00

Настоятель
ігумен Валеріан (Головченко)

докладніше
до списку
 
Фотогалерея
© 2008-2017. Офіційний сайт Свято-Іллінської церкви Київської Митрополії Української Православної Церкви.

Всі права захищені.


Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на
http://orthodox-church.kiev.ua/

Головний редактор - протоієрей Віталій Косовський.

 

Создание сайта "Лаймнет"